Nabídka vín
Často hledané

ADEGA FAVAIOS BRANCO Douro DOC

Cena: 150 Kč Není skladem

Popis zboží

(suché, bílé víno pěstované a vyráběné dle přísných, omezujících pravidel  pěstování révy a výroby vína s označením původu hroznů zakotvených v kategorii D.O.C.)

Hrozny: Viozinho 40%, Gouveio 40%, MoscatelGalego 20%.

 Region:  region Favaios, kraj Douro, Portugalsko

Barva:  citronově jiskřivá se zlatavými tóny

Charakteristika:  : jemná, sametová, ovocná chuť  se stopou citrusů a tropického ovoce. Výrazný, svěží, květinový buket, dobře vyvážená kyselost a plnost v chuti. Zanechává dlouhotrvající, lehce nasládlou dochuťna patře.

Vhodné k: aperitiv, předkrmy, těstoviny, sýry, bílá masa, ryby a sezonní jídla

Podávat při teplotě:  80 C  až  100 C,

Kategorie vína:  DOC , Alkohol: 12,5 % obj., Lahev: 0,75 lt

Výroba samotného vína začíná pečlivým výběrem hroznů a jejich šetrným vylisováním v pneumatickém lisu. Získaný mošt je podroben procesu studené dekantace a jsou do něj přidány enzymy. Následně víno fermentuje po dobu 15 dnů v nerezových tancích při kontrolované teplotě 170C.  Po alkoholické fermentaci je víno dále školeno po dobu 5 měsíců na jemných kalech.  Jemné kaly jsou zbylé živé kvasinky, které jsou s vínem pravidelně promíchávány a víno tak získává velmi extraktivní a jemnou chuť. (proces se nazývá Batonáž z francouzského Batonage). Po skončení popsaného procesu je víno filtrováno, stabilizováno a lahvováno. V lahvích musí ležet ještě další 3 měsíce, než může být dáno na trh.

Adega Favaios Branco Douro DOC získalo mezi dalšími 12 000 víny zlatou medaili za kvalitu na mezinárodním, hodnocení AWC Vienna, konaném ve Vídni.

Složení a informace

akce0

Odeslat honocení produktu